הגירה ורילוקיישין

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

הגירה ורילוקשייןאנחנו חיים בעולם בו הגבולות הפיזיים בין המדינות מצטמצים ולעיתים אף מתבטלים לחלוטין. אפשר לראות עדות ניצחת לכך בעולם התעסוקה, עם לא מעט משרות ותפקידים אשר מצריכים נסיעה לחו'ל, אפילו לתקופה ארוכה (מה שידוע בתור רילוקיישן).

בד בבד, יש ישראלים רבים שרוצים להגר למדינות העולם השונות, לתקופות שעשויות להיות ממושכות אפילו יותר.

בכל אחד מהמקרים עומדת מולם משימה שלא בהכרח פשוטה, על רקע ההכנות הנדרשות אליה או החיים במדינה זרה כמכלול. החדשות הטובות הן שמעבר מוצלח יציע שלל אפשרויות להתפתחות ולקידום מקצועי.

היתרונות של הגירה ורילוקיישן

אז מה גורם לאדם לעזוב את המדינה בה הוא חי ולעבור למדינה אחרת לתקופה של מספר חודשים, מספר שנים או אפילו יותר מכך? התשובה הפשוטה היא שיש לא מעט תרחישים אפשריים.

הראשון שבהם הוא הידיעה של האדם שבחו'ל הוא יוכל לממש את הפוטנציאל שלו טוב יותר, ליהנות ממשרות רמות מעלה או מתנאי שכר משופרים, ובעיקר – להתקדם מבחינה מקצועית. יש בעולם לא מעט תחומים מקצועיים אליהם ניתן להצטרף מעבר לים, בין אם במקום עבודה חדש ובין אם במסגרת מקום העבודה הקיים.

פתיחת סניפים של חברה ישראלית בחו'ל, או אפילו סטארטפ אפ של ממש, עשויים להביא לאותו שינוי כתובת.

יש אנשים רבים אשר עבורם שינוי האווירה הזה נדרש ומתבקש: אנשים שלא מוצאים את מקומם בישראל, מבחינה אישית או מקצועית, ומעוניינים לפתוח דף חדש בארץ חדשה.

לא סתם בשנים האחרונות אנחנו שומעים יותר ויותר על "בריחת המוחות" המאסיבית מישראל, של אנשים שמתקשים לעמוד בעלויות המחיה בישראל, ושרוצים לשפר את מצבם דרך המעבר למדינת אחרות.

ההליך שיש לעבור

בכל אחד מהמקרים, צריך לזכור שמעבר למדינה זרה פשוט לא יכול להיות פשוט. אנחנו מתנתקים מכל מה ומכל מי שהכרנו, נאלצים להתמודד עם תרבות שונה ואופי שונה של המקומיים וכמובן שמגיעים למקום חדש שנראה לא מוכר ולכן גם מאיים. כתוצאה מכך יש שממליצים להיעזר מראש בכמה שיותר אנשים שיסייעו לצלוח את הצעדים הראשונים. בלא מעט יעדים בעולם התפתחו במהלך השנים קהילות ישראלים של ממש, עם אנשים שישמחו להעניק יד לעזרה כאשר זקוקים להם.

למורכבות יש להוסיף את ההליך הבירוקרטי שנדרש לעשות כדי להגשים את חלום הרילוקיישן או ההגירה. מדינות רבות דורשות הוצאת ויזה כדי שניתן יהיה להיכנס אליהן, או אישורים שונים שיאפשרו בה עבודה (על אחת כמה וכמה תושבות).

התוצאה של כך היא חודשים ארוכים של סידורים שיש לעשות עוד מהארץ, בהם לא מובטח דבר.

בעיה אחרת היא המעבר הפיזי, כאשר לא פעם יש פריטים רבים שאנחנו מעוניינים שיגיעו איתנו למדינת היעד מישראל: ניתן לפתור את זה באמצעות שילוח בינלאומי, דרך האוויר או הים. שילוח שכזה הוא אפשרי אך מצריך בירוקרטיה רבה וגם תשלום לא מבוטל. דילוג לתוכן