הוצאת ויזה לארצות הברית

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

2553663_xxlחלום הביקור בארצות הברית, בין אם למטרות Business (עבודה) או Pleasure (טיול), חייב להתחיל בהוצאת ויזה. הויזה, אשר בלעדיה לא תוכלו כמובן לחשוב אפילו על להיכנס למדינה, מצריכה מכם מספר שלבים שחשוב להתחיל לעשות חודשים ספורים לפחות לפני מועד הטיסה. אם תעשו הכל על פי הספר, ובמידה ותעמדו בתנאים הבסיסיים, סבירות גבוהה שהויזה תאושר עבורכם בסופו של יום.

מטרת העל של הויזה היא לבדוק מהן המטרות העיקריות של אלה שמעוניינים לבקר בארצות הברית במהלך השהות שלהם שם, מה שכמובן ישפיע על הויזה שהם צריכים להצטייד בה: למשל ויזת תיירות רגילה לעומת ויזת עבודה או ויזה לסטודנטים. ההליך עצמו נועד לעמוד על קנקנו של מבקש הויזה, ובעיקר לוודא שהוא לא יישאר בארצות הברית מעבר למועד הביקור שלו בה (כי בשביל הגירה חוקית נדרש כבר להשתתף בהגרלת הגרין קארד, וזה סיפור אחר לחלוטין).

השלבים המרכזיים בדרך לויזה הנכספת

כמו המון דברים אחרים בחיים, גם הוצאת ויזה לארצות הברית מתחילה במילוי של טפסים. הטופס הרלוונטי עונה לשם DS-160 ומתייחס לפרטים האישיים של מבקשי הבקשה, למטרות הנסיעה שלהם וכן הלאה. את הטופס הזה יש למלא במלוא תשומת הלב בשפה האנגלית, כשלמרבה המזל ניתן לעשות את התהליך כולו דרך האינטרנט. עם סיום מילוי הטפסים, וקחו בחשבון שזה מצריך יותר מאשר דקות בודדות, תקבלו את דף האישור על מילוי הטפסים, עם ברקוד ייעודי.

לאחר מכן נדרש מכם לשלם את האגרה עבור הויזה, שעומדת נכון לנקודת הזמן הנוכחית על 160 דולרים – סכום שלא יוחזר גם אם הבקשה לויזה תידחה. השלב הבא הוא תיאום ראיון אישי בשגרירות ארצות הברית בישראל או לחלופין בקונסוליה האמריקאית בירושלים, כשאת התיאום ניתן לעשות גם כן באמצעות האינטרנט.

הראיון בשגרירות הוא השלב האחרון והחשוב ביותר, כך שיש להעניק לו את מלוא תשומת הלב. במהלך הראיון חשוב לענות תשובות ענייניות, להתנהג בנימוס ולא ליצור רושם שמסתירים דברים שונים (למשל, מטרות הנסיעה ה"אמיתיות", אם יש כאלה). שימו לב שחשוב להגיע לשגרירות עם כל המסמכים הרלוונטיים, ביניהם אישור התשלום על טופס DS-160, שתי תמונות פספורט, דרכון ישראלי תקף לחצי שנה לפחות ממועד הנסיעה, אישור על תשלום האגרה וכן מסמך המאשר את מועד הראיון. בדרך כלל תוכלו לדעת כבר בסוף הראיון האם הבקשה שלכם אושרה.

לא מעט מסמכים שיש להמציא

כדי לשכנע את הנציגים בשגרירות על הכוונות לחזור לישראל בתום השהות בארצות הברית, נדרש להביא למעמד הראיון מסמכים שמעידים על הזיקה לישראל. אלה משתנים בהתאם למאפייני מגיש הבקשה ומטרות הנסיעה שלו, דוגמת מכתב מהמעסיק שמאשר את העובדה שאתם עובדים אצלו ואמורים להמשיך את התפקיד לאחר הנסיעה, שלושה תלושי שכר אחרונים, אישורים על לימודים בישראל, אישור תשלומי משכנתא במקרה של רכישת דירה ומסמכים אחרים עשויים להידרש בהתאם לבקשת השגרירות.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב כתבו לנו

דילוג לתוכן